Robotika, programování nebo 3D tvorba patří letos ke kroužkům, které ve srovnání s loňskem navštěvuje více dětí. Právě technické kroužky jsou jedny z nejdražších, řekla ČTK marketingová specialistka společnosti Kroužky Radka Dobiášová. Cena kroužků za pololetí se podle ní v závislosti na regionu pohybuje od 1100 do 3500 korun. Odhaduje, že na ně bude zapsaných o jednotky procent více dětí než loni. S příchodem nového školního roku obchodníci, které oslovila ČTK, zaznamenali vyšší poptávku po sportovním vybavení a oblečení. Zájem podle nich trvá i v září.
Zdaleka nejžádanější jsou v tomto roce kroužky angličtiny, kterými si děti doplňují klasickou výuku ve školách, a sportovní kroužky, uvedla Dobiášová. Vede podle ní florbal, atletika nebo bojové sporty. „Zájem je i o tvořivé kroužky, výtvarku či keramiku a oblibě se těší i aktivity spojené s tancem a hudbou,“ dodala.
Nejčastěji děti podle Dobiášové navštěvují jeden až dva kroužky. „Před covidem a následnou finanční krizi byl rozhodně větší počet dětí, které u nás měly dva a více kroužků. Tento trend klesá. Za to přibývá sociálně slabých rodin, které si kroužky dovolit nemohou,“ řekla. Společnost Kroužky, která nabízí aktivity ve školách a školkách, proto na pomoc rodinám vyhlásila sbírku, doplnila
Zájem o kroužky je letos podle zástupce ředitele Domova děti a mládeže (DDM) v Praze 4 Kamila Janouškovce obrovský. Řekl, že kroužky aktuálně mají značný převis náhradníků. Kromě sportovních zájmových aktivit je pak podle ředitele DDM Jižní Město Zbyňka Lály velká poptávka právě po lego robotice, animaci či digitální kresbě. „Jako vždy je největší zájem o pohybové kroužky, ale rychle se naplnily i tvůrčí a hudební oblasti,“ sdělil zástupce ředitele DDM v Praze 10 Zbyněk Chalupa.
S novým školním rokem prodeje v kategoriích fotbal a volejbal na e-shopu Alza.cz stouply o přibližně 60 procent, řekla ČTK mluvčí Eliška Čeřovská. Finančně nejnáročnějším sportem je podle ní lední hokej. „Pro tento sport je zapotřebí investovat do hokejky, bruslí, výzbroje, helmy a dalších potřebných doplňků,“ uvedla. Meziročně sportovní vybavení v Alze podražilo asi o deset procent, doplnila.
„Naši zákazníci v tomto období pro své děti nejčastěji nakupují sálovou a volnočasovou obuv a teplákové soupravy,“ uvedl mluvčí řetězce Sportisimo Jakub Švestka. Tržby z prodeje sportovního oblečení i vybavení podle něj ve srovnání s loňskem stouply o více než desetinu. Vyšší je také zájem o privátní značky, doplnil. „Celkově zákazník zaplatí za vybavení na sport v principu podobnou částku jako loni,“ míní.
Zdroj: ČTK
Článek Více dětí navštěvuje technické kroužky, jako je robotika nebo programování se nejdříve objevil na Pražské školy.
Zdroj: Pražské školy