Elektrikáři z Evropské akademie vzdělávání získávají další výhody

Stát se elektrikářem může být v dnešní době mimořádně perspektivní. Proč a jaké výhody nabízí svým studentům Evropská akademie vzdělávání?

Vyučit se elektrikářem má smysl!

Elektrikář opravuje a provádí údržbu nejrůznějších typů elektrických zařízení. Bez těch se společnost v podstatě nemůže obejít. Z toho lze poměrně snadno vyvodit, že je význam elektrikáře v současné ekonomice nezpochybnitelný.

Absolventi tohoto oboru jsou pro trh práce vysoce perspektivní. Počty lidí vycházejících z učebních oborů však nejsou dostačující k tomu, aby vykryly poptávku po této profesi. Uvádí se, že v Česku už chybí více než 400 000 řemeslníků. Sháňka je kromě elektrikářů také po pokrývačích a klempířích.

Podle odborníků se situace výhledově nebude zlepšovat. Silné ročníky z pracovního trhu odcházejí a mladí zájemci je nahrazují jen velmi pomalu. A tak každého, kdo má o obor zájem, školy vítají s otevřenou náručí.

Nutnost potřebného vzdělání bývá pověstným kamenem úrazu u dospělých zájemců. Neplatí však, že to, co uchazeč nezískal za podpory rodičů, již v pozdějším věku nemůže dosáhnout. Narůstající zájem o studium řemesla i rekvalifikační kurzy reflektují školy, které jsou připraveny právě na odlišnou cílovou skupinu.

Studovat na elektrikáře lze i online

Evropská akademie vzdělávání do svého portfolia zařadila studijní program Elektrikář 26-51-H/01. Záemce zde získá nejdůležitější poznatky z oblasti elektrotechniky, elektroinstalací a bezpečnosti práce.

Studium se odehrává online, proto je plně přizpůsobitelné konkrétnímu zájemci. Uchazeči mají k dispozici online přednášky, materiály, videa, testy a cvičení. Také mohou kdykoli využít osobních i online konzultací s jednotlivými lektory.

Vzdělání je následně stvrzeno absolvováním zkoušky a osvědčením o odborné způsobilosti. Absolvent může instalovat, opravovat, udržovat a kontrolovat elektrické rozvody a zařízení. Měří a testuje různé typy elektrických strojů, elektrospotřebičů a specializovaná zařízení. Může pracovat jako zaměstnanec i jako OSVČ.

Read More 

Zdroj: Evropská akademie vzdělávání (European Academy of education) 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *